دکتر جعفریان در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران: برای ویروس زدایی مواد غذایی را حتماً گرم کنید/ از بستنی و مواد سرد بسته بندی شده استفاده کنید

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۸ کد : ۲۷۸۱۸ تاپ خبر عمومی
دکتر جعفریان در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران: برای ویروس زدایی مواد غذایی را حتماً گرم کنید/ از بستنی و مواد سرد بسته بندی شده استفاده کنید

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک متخصص تغذیه گفت: حرارت ویروس کرونا مواد غذایی را از بین می رود به همین دلیل قبل از مصرف مواد غذایی حتماً آنها را گرم یا ضدعفونی کنید و مواد غذایی سرد یا بستی و… را نیز بسته بندی شده استفاده کنید.

دکتر کوروش جعفریان در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: تا به امروز مطالعات نشان داده که ویروس کرونا از طریق خوردن مواد غذایی چندان انتقال پیدا نمی کند به این دلیل که اسید موجود در سیستم گوارشی این ویروس را از بین می برد.

وی ادامه داد: نکته اصلی که باید به آن توجه داشت این است که وقتی یک غذایی آلوده به ویروس است و دست با آن غذای آلوده تماس پیدا می کند، امکان انتقال ویروس به این مواد غذایی افزایش می یابد لذا ما بیشتر نگران این مساله هستیم.

وی توصیه کرد که برای جلوگیری از انتقال ویروس از مواد غذایی بسته بندی شده و بهداشتی استفاده شود و چنانچه موادی قابلیت گرم کردن دارد، حتما قبل از استفاده گرم شود چرا که با حرارت ویروس مواد غذایی از بین می رود.

این متخصص تغذیه همچنین گفت: ویروس برخی از مواد را نیز می توان با شست و شو و ضدعفونی کردن از بین برد.

دکتر جعفریان در مورد ویروس زدایی از مواد غذایی سرد یا بستنی و… گفت: به طور کلی مواد غذایی که بسته بندی باشند، جای نگرانی ندارد. در مورد بستنی و … نیز اگر از نوع صنعتی آن استفاده شود مناسب تر است و احتمال انتقال ویروس از طریق آن بسیار کمتر می باشد.


نظر شما :