دومین نشست هم اندیشی اعضای فعال دبیرخانه نکوداشت مقام استاد در سال جاری

۱۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۶ کد : ۲۳۶۴۲ فرهنگی تاپ خبر
دومین نشست هم اندیشی اعضای فعال دبیرخانه نکوداشت مقام استاد در سال جاری

دومین نشست هم‎اندیشی اعضای فعال دبیرخانه نکوداشت مقام استاد در سال جاری با حضور رییس و معاون فرهنگی سازمان، با هدف تصمیم‎گیری جهت چگونگی برگزاری دوره هجدهم این برنامه ارزشمند برگزار شد.
در این جلسه و در ادامه پیشنهادهای اعضای شرکت کننده در جلسه اول، دانشجویان فعال این دبیرخانه به تصمیم‎گیری در خصوص ساز و کار برگزاری دوره هجدهم این همایش( در سال جاری) با توجه به محدودیت‏های بیماری کووید 19 پرداختند و بنا بر این محدودیت‎ها تصمیمات جدیدی اتخاذ گردید؛ که از جمله مصوبات این جلسه می‎توان به: انتخاب 8 استاد برگزیده توسط هیئت انتخاب و هیئت داوران دبیرخانه، افزایش جذابیت برنامه از طریق تهیه مستند خوش ساخت و پخش از طریق فضای مجازی (لایو)، مجری شناخته شده، میان برنامه‎های متنوع و یادبود مدافعان سلامت اشاره کرد.
شایان ذکر است که با تغییر مکانیسم انتخاب اساتید برگزیده از سال گذشته، در این دوره نیز، یک فراینده دو مرحله ای برای رسیدن به لیست نهایی به کار گرفته شده است.
در مرحله اول "هیات انتخاب" متشکل از ریاست دانشکده ها، برخی اساتید برگزیده دوره های گذشته، دبیران دوره های گذشته این مراسم و جهادگران سابق لیستی از اساتید در هر دانشکده را پیشنهاد می‌دهند.
در مرحله دوم "هیات داوران" متشکل از نمایندگان دانشجویی ورودی های مختلف آن دانشکده از میان لیست پیشنهادی هیات انتخاب، گزینه‎های نهایی هر دانشکده را مشخص می‎کند.‌
معیار ارزیابی هیات داوران ۱۵ شاخصی است که براساس مرور متون و منابع مرتبط با آموزش پزشکی تدوین شده است. این ۱۵ شاخص در سه حیطه طبابت، معلمی و شخصیت طبقه بندی می‎گردند.‌
گفتنی است دبیرخانه همایش نکوداشت مقام استاد از سال 1380 به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تاسیس گردید و تاکنون در 17 دوره و طی مراسمی باشکوه از 177 استاد فرهیخته این دانشگاه تجلیل به عمل آورده است.


نظر شما :