برگزاری جلسه مشترک معاون فرهنگی دانشگاه تهران با دکتر مسعود حبیبی رئیس جهاد دانشگاهی

۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰ کد : ۲۳۶۶۶ تاپ خبر عمومی
برگزاری جلسه مشترک معاون فرهنگی دانشگاه تهران با دکتر مسعود حبیبی رئیس جهاد دانشگاهی

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت فرهنگی، جلسه مشترک بین دکتر عبدالرحمان رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه با دکتر مسعود حبیبی رییس جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور حمایت از تولید داخلی، چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹ در دفتر معاونت فرهنگی برگزار شد.
در ابتدا دکترعبدالرضا محمدی مدیر اجرایی پژوهشکده زخم و ترمیم بافت یارا در خصوص ساخت سوآپ PCR(کرونا) و ساخت نمونه داخلی و عدم نیاز به واردات  این محصول به ارائه مطالبی پرداخت  باتشریح اقدامات انجام شده نمونه ساخته شده را ارائه کرد.
وی افزود: ساخت نمونه سوآپ جدید نیز انجام شده است که هزینه تولید به مراتب از واردات پایین تر است و باتوجه به سوآپ نمونه گیریPCR  در دنیا و مشکلات تامین آن تولید داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
با حمایت مراجع مرتبط  از توان تولید داخلی می توان تمام نیاز کشور را تامین کرد و درسایر زمینه ها نیز با تکیه بر توان و استعداد نخبگان داخلی سایر محصولات مورد نیاز را نیز در داخل تولید کرد.
سپس دکتر رستمیان ضمن استقبال از تلاش جوانان و دانشمندانکارآفرین گفت: باتوجه به شرایط فعلی و نیاز به سواپ حمایت همه جانبه از این برنامه و برنامه های مشابه ضروری است و دانشگاه هرگونه همکاری و حمایت را در این زمینه خواهد داشت.
معاون فرهنگی دانشگاه افزود: گسترش تولید لوازم و محصولاتی که  توان تولید آنها در داخل وجود دارد بسیار مهم است چه بسا بسیاری از لوازم و تجهیزات مصرفی که در حوزه سلامت وارد می شوند، توان تولید آنها در داخل وجود دارد.
دکتر حبیبی رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به توان و دانش محققان داخلی گفت: در حوزه های بسیاری دانشمندان و نخبه های داخلی توان تولید مواد و تجهیزات مصرفی را دارند و حمایت از این حوزه در پیشبرد آن ضروری است.
وی افزود: حمایت از تولید ملی در شرایط کنونی اصل اساسی و مهم است و نیاز به حمایت از نخبگان و تولیدات داخل باتوجه به شرایط تحریمی کشور بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.


نظر شما :