معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان:

نبود وقت و کمبود منابع بهانه خوبی برای نداشتن فعالیت جسمانی نیست

۰۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۹ کد : ۲۸۳۵۳ تاپ خبر عمومی
نبود وقت و کمبود منابع بهانه خوبی برای نداشتن فعالیت جسمانی نیست

ایسنا علوم پزشکی تهران – معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان گفت: ۱۵۰ دقیقه  ورزش در هفته فعالیت بدنی لازم را تامین می کند.

دکتر سید عبدالحمید احمدی در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک – که به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد گفت: امروز همه عوامل از جمله محیط های کلانشهرها دست به دست هم داده اند که فعالیت جسمانی انسان به حداقل خود برسد که این چالش های بزرگی  را مثل افزایش بیماری های غیرواگیر برای همه مردم جهان از جمله مردم ما داشته است.

احمدی با بیان اینکه بخش عمده ای از جمعیت ما دچار چاقی و اضافه وزن است افزود: آمار کم تحرکی در ایران ۵۶ درصد است که این با شرایط چاقی و اضافه وزن رابطه معناداری دارد. در تحقیق اخیر وزارت آموزش و پرورش نیز اعلام کرده است که اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان به ۳۰ درصد رسیده است که می تواند پیامدهای بسیار قابل توجهی برای جمعیت ایران به دنبال داشته باشد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان افزود: ۱۵۰ دقیقه فعالیت در هفته با شدت متوسط می تواند فعالیت بدنی لازم را تامین کند. افراد ممکن است برای نداشتن فعالیت بدنی بهانه های مختلفی مثل کمبود وقت داشته باشند. در صورتی که واقعیت نشان می دهد برای افراد پرمشغله نیز زمان های مناسبی وجود دارد که می توانند از آن برای ورزش استفاده کنند.

احمدی نبود منابع و هزینه را هم بهانه قابل غیرقابل قبول خواند و گفت: ما برای ورزش و فعالیت بدنی نیاز به هزینه نداریم. با کمترین تجهزات ممکن و کمترین فضای ممکن می توان فعالیت بدنی را در سبک زندگی خود گنجاند.

او همچنین خستگی ناشی از ورزش را خستگی متفاوت مفید و نشاط آوری دانست که با بهبود بخشیدن به عملکرد قلب و دستگاه تنفسی باعث کاهش میزان خستگی در افراد می شود.


نظر شما :