دومین مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست پزشکی افتتاح شد

دومین مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست پزشکی افتتاح شد

افتتاحیه دومین مدرسه بین‌المللی «لیزر و فوتونیک زیست پزشکی» به همت شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی، مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات لیزر پزشکی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

در  مراسم افتتاحیه این رویداد علمی دکتر محمدرضا رزاقی ریاست شبکه لیزر پزشکی کشور و ریاست مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی کشور سخنرانی کردند.

دکتر رزاقی اولین سخنران افتتاحیه دومین مدرسه بین المللی لیزر و فوتونیک زیست پزشکی بود که شرایط پاندمی ویروس کرونا را سبب ساز برگزاری آنلاین دومین مدرسه لیزر و فوتونیک زیست پزشکی دانست و با اشاره به اهمیت تصویربرداری نوری و کاربردهای نوین این سیستم‌ها به عنوان روش های مکمل تصویربرداری در زمینه علوم پزشکی، برقراری همکاری علمی در بخش فیزیک تصویربرداری نوری و کاربرد آن توسط متخصصان علوم پزشکی را از جمله اهداف دومین مدرسه لیزر و فوتونیک عنوان کرد.

دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران نیز این رویداد علمی را فرصتی برای انتقال تجربیات محققان و مراکز علمی کشور دانست و گفت: برگزاری مجازی چنین رویدادهای علمی در قالب فضای مجازی یکی از این فرصت هاست که برای ما ماندگار خواهد شد و این امکان را فراهم می‌کند که در انتقال دانش، ارتباطات و تعاملات علمی بهتر بتوانیم از این فضا بهره‌مند شویم.

دکتر مسعود حبیبی

دومین مدرسه بین‌المللی «لیزر و فوتونیک زیست پزشکی» با محور «تصویربرداری نوری: اصول و کاربردها» از امروز شنبه به مدت سه روز تا دوشنبه 19 مهرماه برگزار خواهد شد.

در این رویداد علمی علاوه بر اساتید دپارتمان های فیزیک و فوتونیک از دانشگاه‌های داخل سه استاد فیزیک و فیزیک پزشکی، از روسیه، مجارستان و ایتالیا حضور دارند.

دکتر رزاقی رئیس علمی و دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید و دکتر افشان شیرکوند دبیران اجرایی این رویداد هستند.

کلید واژه ها: دومین مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست پزشکی مدرسه لیزر


( ۱ )

نظر شما :