برگزاری سمینارهای بین المللی/ توسعه اپلیکیشن های تخصصی/ نیازسنجی و اشتغال زایی در حوزه سلامت

برگزاری سمینارهای بین المللی/ توسعه اپلیکیشن های تخصصی/ نیازسنجی و اشتغال زایی در حوزه سلامت

ایسنا علوم پزشکی تهران معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران علاوه بر تبیین خلاصه ای از برنامه های معاونت آموزشی در سال جاری، از برگزاری سمینارهای بین المللی و توسعه اپلیکیشن های تخصصی خبر داد.

 

نیازسنجی و اشتغال زایی در حوزه سلامت

 

دکتر سینا قاسمی در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران به مهم ترین برنامه های معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سال جاری، اشاره و اظهار کرد: در سال جاری توسعه آموزش های کوتاه مدت حرفه ای در حوزه علوم پزشکی طبق سابق ادامه خواهد داشت و آموزش هایی که معطوف به عموم مردم در حوزه سلامت هستند حتماً شغل محور خواهد بود. قصد  داریم در حوزه سلامت نیازسنجی کنیم تا از این طریق هم بتوانیم نیازهای سلامت جامعه را تأمین کنیم و هم برای جوانانی که مستعد و علاقه مند هستند، اشتغال زایی داشته باشیم.

 

اجرای دوره های کوتاه مدت عملی مورد نیاز متخصصین

 

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: معاونت آموزشی در حوزه های تخصصی نیز در سال جاری برنامه هایی دارد و در این حوزه با توجه به نیاز متخصصین برای دوره های کوتاه مدت عملی برنامه ریزی های کافی شده است.

 

آموزش های نوین و غیر حضوری

 

وی در مورد برنامه های غیر حضوری معاونت آموزشی نیز گفت: در آموزش های نوین و آموزش های غیر حضوری که در دوران کرونا هم بسیار از آنها استقبال می شود، گام های بزرگی برداشتیم. با وجود اینکه بخش های زیادی از آموزش های ما جنبه های عملی دارند، ولی توانستیم آموزش ها را سه قسمت تئوری، پراتیک و عملی طبقه بندی کنیم.

 

دکتر قاسمی افزود: معاونت آموزشی برنامه های تئوری را به صورت آنلاین و پراتیک به صورت آفلاین و از طریق فیلم، انیمیشن و لابراتوار برگزار می کند، اما بخش عملی این آموزش ها حتماً باید به صورت حضوری برگزار شود که با توجه به شیوع کرونا در کشور فعلاً آموزش های عملی متوقف هستند.

 

برگزاری سمینارهای بین المللی و همکاری با دانشگاه های معتبر دنیا

 

وی در مورد برنامه های معاونت آموزشی در حوزه بین الملل، گفت: چنانچه کرونا اجازه دهد و رفت و آمد میان کشورها به حالت طبیعی باز گردد، معاونت آموزشی چندین برنامه مهم در حوزه بین الملل از جمله برگزاری یک یا دو سمینار بین المللی و همچنین همکاری با دانشگاه های معتبر دنیا در حوزه های آموزش کوتاه مدت را در دستور کار دارد.

 

آموزش متخصصین کشورهای همسایه

 

وی تصریح کرد: از سال گذشته برنامه ای را برای آموزش متخصصین کشورهای همسایه از جمله افغانستان، آذربایجان، قطر و امارات آغاز کردیم و چندین نفر از متخصصین کشورهای همسایه در این دوره ها شرکت کردند که پس از دریافت آموزش های لازم به کشورهای خود بازگشتند. در سال جاری نیز این برنامه آموزشی ادامه خواهد یافت که البته شروع این برنامه آموزشی منوط به برقراری رفت و آمد میان کشورهاست.

 

توسعه اپلیکیشن دندانپزشکان و سایر حوزه های تخصصی

 

دکتر قاسمی به برنامه های معاونت آموزشی در حوزه آی تی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته نرم افزار آموزشی برای دندانپزشکان راه اندازی شد که این برنامه مرتب در حال به روز رسانی است، امسال این اپلیکیشن توسعه چشمگیری خواهد یافت تا جایی که می توان به عنوان مهم ترین و تخصصی ترین اپلیکیشن دندانپزشکی ایران از آن نام برد. البته معاونت آموزشی در این زمینه علاوه بر دندانپزشکان، حوزه های تخصصی دیگر را مدنظر دارد


نظر شما :