نشست مجازی رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با فعالان دانشجویی

نشست مجازی رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با فعالان دانشجویی

ایسنا علوم پزشکی تهران – نخستین نشست هم‌اندیشی کانون‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سال 99، به صورت مجازی و با حضور دکتر مسعود حبیبی، رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، حسین یاری، معاون فرهنگی این واحد، زهرا ولیزاده مدیر سازمان دانشجویان و دبیران کانون‎های مطالعات سلامت، ادبی هنری سها، خیریه روزهای مهربانی، مطالعات اجتماعی، گردشگری، کارآفرینی و بیان برگزار شد.

به گزارش ایسنای علوم پزشکی تهران، دکتر مسعود حبیبی، رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با استقبال از فعالیت دانشجویان بر گسترش فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی با محوریت دانشجویان، به برنامه های در دست اجرای جهاد دانشگاهی اشاره و اظهار کرد: طرح بزرگ ژنتیک از جمله طرح های بزرگ و مهم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران است که اخیراً در رابطه با این طرح تفاهم نامه ای به استان ها ابلاغ شد تا جهاد دانشگاهی بتواند در سراسر کشور ژن های معیوب در خانواده هایی که در خانه دو معلول یا بیشتر دارند شناسایی کند و برای پیشگیری مشاوره های لازم را بدهد تا این آسیب در جامعه کمتر شود.

دکتر حبیبی با بیان اینکه به دنبال تاسیس یک تعاونی با حضور کارکنان و اعضای هیات علمی هستیم افزود: جهاد دانشگاهی یک قسمت از سهام این تعاونی را خواهد داشت. این تعاونی خواهد توانست شرکت های متعددی را شکل دهد و بستر حضور محققین، اعضا و دانشجویان را در حوزه های توانمندی آنان ایجاد کند.

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران جلسه مجازی خود با دانشجویان را یکی از بهترین جلسات یک ماه گذشته خود خواند و گفت: با وجود آنکه جهاد دانشگاهی تولید علم می‌کند فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی فرصتی است برای اینکه هم ما بتوانیم با جریان پویا و سیال دانشجویی آشنا شویم و هم دانشجویان با جهاد دانشگاهی آشنا شوند و این فرصت برای حضور دانشجویان در جهاد دانشگاهی فراهم شود.

او با یادآوری نحوه ورود خود به جهاد دانشگاهی گفت: ورود بنده به مجموعه جهاد دانشگاهی با فعالیت‌های فرهنگی بود و اکنون در این برهه از زمان و با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی ماهیتاً یک سازمان فرهنگی است، امیدوارم با همین نگاه بتوانم فعالیت‌های ارزشمند و اثرگذاری در این حوزه با حضور فعالانه و خلاقانه شما دانشجویان عزیز انجام بدهیم و شاهد گسترش و فعالیت‌هایی که نمونه‌های خوبی از آن در این جلسه بیان شد، باشیم.

در ادامه معاون فرهنگی سازمان جهت هر چه پربار بودن برنامه‎ها پیشنهاداتی ارائه کرد و گفت: با توجه به محدودیت هایی که جهت اجرای برنامه های فرهنگی در ایام کرونا وجود دارد، اجرای برنامه های شاخص در سال پیش رو ضروری است.

وی یادآور شد: معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، در سال 98 با 9 کانون فعال دانشجویی، 69 برنامه فرهنگی در زمینه های متنوع اجرا کرده و به طور تقریبی بیش از 17 هزار و 800 نفر از مجموع برنامه های معاونت فرهنگی بهره مند شده اند.

در ادامه این جلسه دبیران کانون ها به ارائه گزارش عملکرد کانون ها در سال 1398 پرداختند.

عرفان شریفی دانشجوی رشته پزشکی ورودی 96 و دبیر کانون گردشگری به برنامه های کوهنوردی خانوادگی، محمد زمانی دانشجوی رشته پرستاری ورودی 96 و دبیر کانون بیان به برگزاری برنامه مناظره و کارگاه های مرتبط، فاطمه هدایتی دانشجوی رشته پزشکی ورودی 95 و دبیر کانون مطالعات اجتماعی به بازدیدها و کارگاه های علمی، خدیجه برگ بید فارغ التحصیل رشته پیراپزشکی به اولین رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت، فرشته صدقی پور دانشجوی رشته پزشکی ورودی 95 و نماینده کانون خیریه روزهای مهربانی به بازدیدهای متعدد از مراکز بهزیستی و بیمارستان ها، مهلا رسولی خیاط از دیگر دانشجویان پزشکی ورودی 96 و دبیر کانون ادبی هنری سها به برگزاری جشن سالیانه یلدا، رادیو سها و حلقه های هفتگی ادبی و حامد جاویدپور دانشجوی رشته پزشکی ورودی 96 و دبیر کانون سلامت به ژورنال کلاب‎های متعدد سلامت روان و نمایش و تفسیر فیلم های حوزه سلامت روان اشاره کردند.

اعضای جلسه در پایان با اشاره به تعداد فعالان هر کانون، به تبادل نظر در خصوص اجرای برخی برنامه‎های پیش روی سازمان دانشجویان در سال 99 پرداختند و با اعلام اهتمام در برگزاری برنامه های سال 99، به برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه هایی همچون: هجدهمین همایش نکوداشت مقام استاد، مدرسه آزاد فکری، دوره های مدون غنی سازی روابط زوجین، تدوین کتاب جامع نکوداشت، ششمین آیین جشن یلدا، مسابقات مناظره، استارتاپ ویکند، مدرسه تابستانی کارآفرینی سلامت، کوهنوری و …. اشاره کردند.


نظر شما :