معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی در بازدید از مجموعه سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران:

اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی مراکز، در سراسر کشور ارائه شود

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۶ کد : ۲۱۸۸۳ تاپ خبر
اقدامات شاخص جهاد دانشگاهی مراکز، در سراسر کشور ارائه شود

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با حضور در سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، ضمن بازدید از مجموعه‌های پژوهشی با رییس و تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان دیدار و به گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در این برنامه دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده و طرح های در دست اجرا در این مجموعه گفت: بسیاری از فعالیت های فرهنگی مطرح در مجموعه جهاد دانشگاهی مانند ایسنا، ایسپا و ... توسط جهاد علوم پزشکی تهران پایه گذاری شده که از جمله افتخارات ماست.

 

 

حبیبی گفت: همزمان با تغییر رویکرد جهاد دانشگاهی، جهاد علوم پزشکی تهران نیز ضمن انجام فعالیت علمی، با راه اندازی مرکز بیماری‌های پستان به عنوان اولین کلینیک جهاد دانشگاهی در کل کشور، فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با انتقاد از برخی رویکردهای گذشته گفت: در زمانی همه منابع، نیروها و درآمد مجموعه بر روی مرکز درمان بیماری‌های پستان متمرکز شده بود که با جدا کردن آن از جهاد علوم پزشکی تهران عملاً منابع انسانی خوب، تجهیزات و امکانات از سازمان گرفته شد، اما با فعالیت نیروها خصوصاً درایت دکتر طبایی، رئیس سابق جهاد علوم پزشکی تهران مدیریت خوبی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه امروز جهاد علوم پزشکی تهران شخصیت و برنامه دارد، اظهار کرد: همچون گذشته در این مجموعه اقدامات بسیار بزرگی در سطح ملی در حال انجام است که کلان پروژه شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده‌های دارای دو یا چند معلول و طراحی زیرساخت برای ورود به حوزه سلول درمانی، همچنین ارتقا سطح فعالیت های پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم بافت نمونه هایی از این اقدامات است که می تواند برای کشور بسیار مفید باشد.

در ادامه دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری به جهاد دانشگاهی گفت: اقداماتی همچون سلول‌های بنیادی، داروهای درمان زخم و.. که فعالیت های تحقیقی و کاربردی و در جهت خدمت به مردم هستند حاصل تلاش نیروهای جهاد و تفکر جهادی مولود انقلاب است.

پورعابدی با متمدن خواندن جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: در گذشته مشکلاتی ایجاد شده بود که مقداری این تمدن از دست رفت، اما خوشبختانه بخش زیادی از این تمدن بازگشته و اکنون انتظارات از این مجموعه بسیار بالاست.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ادامه داد: ما از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران می خواهیم مانند یک لوکوموتیو واحدهای استانی علاقه‌مند جهاد را با خود همراه کند. به عنوان مثال امروز با شیوع کرونا بسیاری از مراجعات به پزشک مجازی شده است، این درحالی است که مرکز دم (درمان در منزل) پتانسیل بزرگی است که سالها قبل شکل گرفته بود و اکنون انتظار می رود خدمت‌رسانی این مجموعه منحصر به تهران نباشد.

وی مسعود حبیبی را اهل ریسک و جسارت خواند و گفت: به جهاد علوم پزشکی تهران امید زیادی داریم و معتقدیم امروز جهاد علوم پزشکی تهران به جایی رسیده که می تواند از سرمایه گذاری های خود در مسیر اهداف بلند و مهم استفاده کند.

در پایان پورعابدی از پژوهشکده‌ها و مراکز خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های هر مجموعه قرار گرفت.

کلید واژه ها: پژوهشی بازدید دکتر حبیبی پژوهشکده دکتر پورعابدی


نظر شما :