رییس بیمارستان روزبه در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران: ارگان های نظارتی برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در بیمارستان فعال هستند/ بیماران اعصاب و روان با کمبود دارو مواجه نیستند

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۸ کد : ۲۴۵۴۰ تاپ خبر اخبار سلامت
رییس بیمارستان روزبه در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران: ارگان های نظارتی برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در بیمارستان فعال هستند/ بیماران اعصاب و روان با کمبود دارو مواجه نیستند

ایسنا علوم پزشکی تهران – رییس بیمارستان روزبه با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا در این بیمارستان به طور دقیق رعایت می شود، گفت: بسیار بر ایمنی و حفظ سلامتی بیماران تأکید داریم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی موجب شده که تاکنون با مشکل جدی در زمینه شیوع ویروس یا ابتلا به این بیماری در بیمارستان روزبه مواجه نباشیم.

دکتر سید طه یحیوی در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران درباره وضعیت بیمارستان روزبه در شرایط کرونایی، اظهار کرد: با توجه به اینکه در بیمارستان روزبه بیماران مبتلا به کرونا بستری نمی شوند، شاید بتوان گفت که بیمارستان روزبه در این زمینه نسبت به سایر بیمارستان ها شرایط بهتری دارد به عبارت دیگر بیمارستان روزبه یک بیمارستان تک تخصصی روانپزشکی است و خدمت جداگانه ای برای بیماران مبتلا به کرونا ندارد و در نتیجه شرایط این بیمارستان با سایر بیمارستان ها بسیار متفاوت است.

وی افزود: بیمارستان روزبه هم بخشی از جامعه است و به عنوان بخشی از جامعه بعضی از بیماران و بعضی از پرسنل و پزشکان نیز به این بیماری مبتلا شده اند و حتی در مقاطعی مجبور به ایزوله کردن بعضی بیماران شده ایم ولی در کل چون بیمارستان تک تخصصی روانپزشکی است طبیعتا مریض بدحال کووید نداشته ایم.

وی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا در بیمارستان روزبه، گفت: بسیار بر ایمنی و حفظ سلامتی بیماران تأکید داریم و ارگان های نظارتی نیز به منظور رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در بیمارستان روزبه در حال فعالیت و کنترل اوضاع هستند.

رییس بیمارستان روزبه ادامه داد: ماسک در اختیار تمام بیماران بیمارستان روزبه قرار داده می شود، پرسنل نیز در تمام مدت انجام کار از ماسک استفاده می کنند، صندلی های درمانگاه ها در حیاط بیمارستان قرار داده شده تا مردم در ساختمان تجمع نکنند و درصد ابتلای مراجعه کنندگان کاهش یابد. تقریباً تمام اتاق های بیمارستان به سیستم تهویه هوا مجهز شده چرا که تهویه مداوم هوا از گسترش ویروس جلوگیری می کند، این اقدامات موجب شده که تاکنون با مشکل جدی در زمینه شیوع ویروس یا ابتلا به این بیماری در بیمارستان روزبه مواجه نباشیم.

دکتر یحیوی درخصوص میزان در دسترس بودن داروهای اعصاب و روان گفت: اگرچه اخیراً در کشور با کمبود برخی از داروها مانند انسولین مواجه بودیم، اما بیماران اعصاب و روان با کمبود دارو مواجه نیستند. شاید به صورت موقتی برخی از داروهای مربوط به این بیماران کمیاب شود یا یک دوز خاصی از دارویی کمتر موجود باشد، اما پس از مدتی این کمبودها برطرف شده است.

دکتر یحیوی بیان کرد: در دسترس بودن داروها مانند سه سال پیش نیست، اما هنوز این کمبودها به بحران تبدیل نشده و خوشبختانه داروهای اصلی در دسترس هستند و کمبودها همانطور که اشاره کردم، مقطعی و اغلب قابل جبران هستند. تلاش های بسیاری از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت صورت می گیرد تا با کمبودی دارویی جدی مواجه نباشیم.


( ۲ )

نظر شما :