دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت خبر داد؛

بررسی درمان زخم های مزمن از طریق سیستم های مجازی در کنگره زخم و ترمیم بافت

۲۷ آبان ۱۳۹۹ | ۲۲:۲۳ کد : ۲۴۸۰۱ پژوهشی تاپ خبر
بررسی درمان زخم های مزمن از طریق سیستم های مجازی در کنگره زخم و ترمیم بافت

مدیر مرکز ترمیم زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: پنجمین کنگره بین‌المللی زخم و ترمیم بافت با حضور ۱۵ مهمان خارجی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گفت: پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت با حضور بیش از ۱۵ میهمان بین‌المللی از کشورهای استرالیا، مالزی، آفریقای جنوبی، آلمان، کانادا و آمریکا از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. این سه روز فرصتی برای متخصصان و پژوهشگران برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و آخرین دستاوردهای حوزه زخم و ترمیم بافت است.

دبیر اجرایی کنگره زخم و ترمیم بافت با اشاره به مصادف شدن زمان برگزاری این کنگره با روز جهانی معلولین درباره اهمیت این کنگره توضیح داد: زخم پای دیابتی، بالاترین علت قطع عضو به دلایلی غیر از تصادفات است. دیابت یکی علت‌های مهم قطع اندام و ایجاد معلولیت برای بیماران به شمار می‌رود؛ به دلیل شیوع بالای این بیماری، تعداد زیادی از بیماران سالانه تحت جراحی‌های مختلف از قبیل قطع انگشت و قطع پا از زیر زانو قرار می‌گیرند که این مسئله باعث ازکارافتادگی بیماران و کاهش شدید کیفیت زندگی آن‌ها می‌شود.

اسماعیلی جاوید با اشاره به اپیدمی ویروس کرونا و استفاده بیشتر از بسترهای الکترونیکی گفت: در کنگره پیش رو بناست ارائه خدمات پیشگیری و درمان زخم‌های مزمن از طریق سیستم‌های مجازی، دوراپزشکی (Telemedicine یا پزشکی از راه دور) مورد بررسی قرار بگیرد که تا حد امکان از قطع عضو بیماران پیشگیری شود و کیفیت زندگی این بیماران بهبود پیدا کند.

دبیر اجرایی کنگره زخم و ترمیم بافت با دعوت از همه پرستاران، پزشکان و پژوهشگران فعال در حوزه مدیریت زخم‌های مزمن برای شرکت در کنگره به‌صورت سخنرانی، پوستر یا شنونده، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند تا این هم‌افزایی به‌طورقطع در ارتقای سطح سلامت جامعه مؤثر خواهد بود.

پژوهشگران تا ۳۰ آبان ماه می‌توانند برای ارسال مقالات خود اقدام کنند. علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر را ازسایت کنگره زخم و ترمیم بافت یا بخش کنگره سایت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران دریافت کنند.


نظر شما :