رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در نشست خبری هفتمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت : تولید و نشر علم در دستور کار است/ راه علمی شهید فخری زاده را مصمم تر ادامه می دهیم

۰۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۹ کد : ۲۵۱۳۶ پژوهشی تاپ خبر
رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در نشست خبری هفتمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت : تولید و نشر علم در دستور کار است/ راه علمی شهید فخری زاده را مصمم تر ادامه می دهیم

ایسنا علوم پزشکی تهران – رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران انتشار و تبادل نتایج تحقیقات در زمینه های مختلف حوزه زخم را از جمله اهداف هفتمین کنگره زخم و ترمیم بافت عنوان کرد و گفت: امسال با وجود شیوع کرونا در جهان شاهد حضور فعال دانشمندان و محققین جهان در هفتمین کنگره سالانه زخم و ترمیم بافت به صورت مجازی هستیم.

در راه علمی شهید فخری زاده مصمم تر گام بر می داریم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر مسعود حبیی در نشست خبری هفتمین کنگره سالانۀ زخم و ترمیم بافت که صبح امروز برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت شهید محسن فخری زاده، اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، امیدواریم در راه علمی که این شهید بزرگوار دنبال می کردند، هر چه بیشتر و مصمم تر گام برداریم و بتوانیم موجبات سربلندی و زندگی بهتر برای مردم کشورمان و دیگر هموطنان در سراسر کشور فراهم کنیم.

 تمرکز پژوهشکده زخم جهاد دانشگاهی بر تولید و نشر علم

رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران به فعالیت های پژوهشکده زخم و ترمیم بافت جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: پژوهشکده زخم جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف از جمله تولید علم فعالیت های بسیار عمیقی دارد و تاکنون این پژوهش های علمی در حوزه جدید فناوری شامل تولید زخم پوش های مدرن و پوست های جایگزین، پروتکل های موثر و بومی در ترمیم زخم های مزمن، فرآورده های بیولوژیک و سلولی در ترمیم زخم و بافت و فناوری های غیر دارویی و بیوفتونیک در حال انجام است.

تحول آموزشی و عملی در میان صدها پزشک و پرستار

رییس جهاددانشگاهی سازمان علوم پزشکی تهران ادامه داد: پژوهشکده زخم و ترمیم بافت جهاد دانشگاهی علاوه بر تولید و کاربری علم در زمینه های دیگری مانند آموزش نیز فعالیت دارد به طوری که کارگاه های متعدد آموزشی در پژوهشکده زخم و ترمیم بافت انجام می شود، در چند سال گذشته صدها نفر از پزشکان و پرستان در این کارگاه ها شرکت کردند و آموزش های کسب شده را به صورت عملیاتی به کار بردند.

حضور فعال دانشمندان و محققین جهان در هفتمین کنگره

دکتر حبیبی گفت: با توجه به شیوع کرونا در جهان، امسال هفتمین کنگره ملی و پنجمین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت در شرایط خاصی برگزار می شود. سعی کردیم با استفاده از فضای مجازی گردهمایی مناسبی را ایجاد و از همه محققینی که علاقه مند بودند در این کنگره شرکت کنند، استفاده کنیم. در کنگره امسال ۱۶ نفر از دانشمندان و محققین ۸ کشور حضور پیدا می کنند که این امر برای کنگره ارزشمند است.

 

 


نظر شما :