مراسم تشییع پیکر دکتر دشتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار شد

۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۸ کد : ۲۵۳۹۲ تاپ خبر اخبار عمومی ودانشگاه
مراسم تشییع پیکر دکتر دشتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار شد

ایسنا علوم پزشکی تهران – مراسم تشییع پیکر دکتر سید حبیب الله دشتی متخصص جراحی عمومی، فلوشیپ پیوند کبدروز شنبه ۱۵ آذر ۹۹  با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئولان و کارکنان مجتمع بیمارستانی امام خمینی برگزار شد.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران، دکتر دشتی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران بود او ۱۵ سال پیش دوران رزیدنتی را در بیمارستان امام خمینی آغاز کرد و سپس به بوشهر برای گذراندن دوران طرح رفت. بعد از پایان طرح به تهران بازگشت و به عضویت هیات علمی بیمارستان امام خمینی درآمد و هشت سال در این سمت ماند تا آنکه روز جمعه ۱۴ آذر به دلیل ابتلا به سرطان خون جان به جان آفرین تسلیم کرد.

کادر درمان و همکاران مرحوم دشتی، این دانشیار گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران را به اخلاق‌مداری، روی خوش، تعهد شغلی و انسان‌دوستی می‌شناسند.

دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تسلیت به خاطر از دست دادن عضو تیم پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: دکتر دشتی از جراحان خوب و انسان دوست دانشگاه علوم پزشکی تهران بود. در آخرین جلسه هیات ممیزه دانشگاه همه کسانی که از نزدیک با ایشان آشنا هستند برای ارتقای ایشان به رتبه دانشیاری از ایشان به نیکی نام بردند و او را یک پزشک انسان دوست و وظیفه شناس و خوش اخلاق و اخلاق مدار یاد کردند. متاسفم که یک انسان شریف را از دست دادیم. به خانواده برای تربیت چنین فرزندی تبریک و به جامعه دانشگاهی برای از دست دادن پاره تن خود تسلیت می‌گویم.  

دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز یادداشتی در سوگ فقدان مرحوم دشتی نوشت. در نوشته رئیسی آمده در یک نیمه شب در سال ۹۱ زمانی که طرح دکتر دشتی در بوشهر به پایان می‌رسید با آن مرحوم ملاقات کرد.

معاون وزیر بهداشت می‌نویسد: یکی دو بار هم در مرکز تحقیقات بیماری های عفونی به اتفاق استاد نبی پور ایشان را ملاقات کردم و هر بار احساس دوگانه ای از تاسف و تحسین به من دست می داد. تاسف از اینکه دانشگاه بوشهر و مردم بوشهر چنین جراحی حاذقی را از دست می دهند و تحسین و افتخار از اینکه همین جراح بوشهری در یکی از موفق ترین و علمی ترین گروههای جراحی در دانشگاه تهران به کار مشغول و از خدماتش همه کشور بهره مند خواهند شد. سالهای بعد دورادور در جریان فعالیت های ایشان بودم که البته همیشه از ایشان به نیکی یاد می شد و همگان آینده درخشانی برایش پیش بینی می کردند.


( ۲ )

نظر شما :