رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران روز زن را به همه بانوان مجموعه تبریک گفت

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۲۷۷۲۳ تاپ خبر اخبار سلامت
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران روز زن را به همه بانوان مجموعه تبریک گفت

حبیبی با بیان اینکه روز زن فرصت خوبی برای تقدیر از همسران و مادرانمان را فراهم کرده است گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) می فرماید الاجار ثم الدار
و زنان جامعه ما مصداقی عینی از این فرمایش می باشند زنان و مادران ما همواره همسران، فرزندان، و اعضای خانواده را بر خود مقدم می‌دانند. این ویژگی ارزنده و قابل تحسین زنان جامعه ما می باشد . زن در جامعه و فرهنگ ما از جایگاه بالای برخوردار میباشند اگر به جوامع مترقی نگاه کنید می‌بینید زنان آن جوامع مورد توجه و محل اثر هستند و برعکس آن هم صادق است؛ هرگاه که زن تحقیر شود، به او توجه نشود و فرصتی نداشته باشد در آن فرهنگ‌ و جامعه پیشرفتی دیده نمی‌شود. این موضوع در خانواده‌ها هم صدق می‌کند خانواده‌هایی موفق هستند که در آن‌ها زنان با احترام و مورد توجه هستند و آنان بادرایت، تدبیر،از خود گذشتگی فرزندان را تربیت و سامان خانواده را مدیریت می‌کنند.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران خطاب به بانوان مجموعه گفت: شما که شاغل هستید به اندازه همسرانتان در عرصه اجتماعی اثر گذارید و از طرف دیگر در خانه مسئولیت و رسیدگی به امور خانه و تربیت فرزندان را بعهده دارید باید از این تلاش مضاعف شما تقدیر و تشکر کنیم. همه شما برای ما بزرگ، ارزشمند هستید و ما قدردان شما هستیم.
حبیبی ادامه داد: جمله حضرت امام (ره) می‌فرمایند مرد از دامان زن به معراج می‌رود. این صحبت امام بسیار متعالی است و گویای آن است که این زنان هستند که زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی هر جامعه‌ای را فراهم می‌کنند و موجبات پیشرفت و تعالی جامعه و کشور را فراهم می‌آورند.


 

 

 

 


نظر شما :