نشست اعضای اتاق فکر سلسه برنامه medu talk با موضوع انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی برگزار شد

۰۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۹ کد : ۳۲۷۴۲ فرهنگی تاپ خبر
نشست اعضای اتاق فکر سلسه برنامه medu talk با موضوع انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی برگزار شد

نشست اعضای اتاق فکر سلسه برنامه  medu talk  با حضور معاون فرهنگی سازمان جهاد علوم پزشکی تهران، مدیر معاونت، مدیر اجرایی و اعضای دانشجویی سازمان دانشجویان و با هدف کمک به پزشکان پذیرفته شده در چهل و هشتمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر حسین یاری معاون فرهنگی سازمان، با اشاره به برگزاری چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی سال جاری در تاریخ ۸ تیرماه گفت: مدتی پس از برگزاری آزمون دستیاری پزشکی نتیجه عملکرد داوطلبانی که در آن شرکت کرده اند، منتشر می شود. شرکت کنندگانی که حدنصاب نمره لازم در این آزمون را کسب کنند، نسبت به انتخاب رشته تخصص پزشکی اقدام کرده و پس از آن وارد دوره رزیدنتی در رشته قبولی خود خواهند شد.

او افزود: در این راستا با همکاری دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برآن شدیم برنامه ای را جهت اطلاع رسانی در خصوص شرایط تحصیلی رشته های مختلف تخصص، بازار کار و هرآنچه لازم است پذیرفته شدگان در خصوص رشته های مورد علاقه خود بدانند، ارائه کنیم.

معاون فرهنگی سازمان علوم پزشکی تهران ادامه داد: پس از برگزاری جلسات متعدد، ساز و کار برنامه مشخص و مقرر شد، برنامه ای در قالب گفت و گوهای زنده در قالب لایو اینستاگرام  طراحی و هر شب به یک رشته تخصص اختصاص پیدا کند؛ ۲۲ رشته تخصصی پزشکی برگزیده شد و هر شب با دعوت از سه نفر اعم از یک عضو هیئت علمی شاخص آن رشته، یک رزیدنت مشغول به تحصیل در آن رشته و یک پزشک مشغول به کار در بخش خصوصی به جنبه‌های مختلف تحصیلی و شغلی آن رشته تخصصی و سوالات دانشجویان مخاطب برنامه پرداخته شود.

او ادامه داد: در این راستا در این جلسه، لیست اساتید و پزشکان مدعو مشخص گردید، تقسیم بندی رشته های تخصصی پزشکی مدنظر بین دانشجویان مجری برنامه انجام شد، سوالات مدنظر به تفکیک رشته ها مشخص گردید و در خصوص زمان برگزاری برنامه و نیز زمان پخش هر رشته به تفکیک، تصمیماتی اخذ شد.

یاری با اشاره به زمان اجرای این برنامه عنوان کرد: این برنامه پس از برگزاری آزمون و قبل از اعلام نتایج در نیمه دوم تیرماه و از طریق صفحه اختصاصی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به نشانی javanehjahad برگزار خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :