سخنرانی ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در افتتاحیه مدرسیه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست‌پزشکی

دکتر مسعود حبیبی: مدرسه لیزر فرصتی برای انتقال تجربیات مراکز علمی کشور است

دکتر مسعود حبیبی: مدرسه لیزر فرصتی برای انتقال تجربیات مراکز علمی کشور است

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست‌پزشکی را فرصتی برای انتقال دانش مراکز تحقیقاتی دانست.

دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سخنرانی خود در افتتاحیه دومین مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست‌پزشکی با اشاره به ۲۰ سال فعالیت این مجموعه در حوزه لیزر گفت: بسیاری از دهها طرح پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به روش‌های درمانی منتج شده است.

حبیبی افزود: من شاهد آن بودم که خانم دکتر نسرین زند برای رسیدن به روش درمانی NACLT برای درمان زخم‌های مخاطی سال‌ها تلاش کردند و وقتی اولین بیماران با این روش درمان شدند این استاد رشته پوست و لیزر چه شور و شعفی داشتند. جا دارد که چنین طرح‌ها و دستاوردهای علمی که در مجموعه مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی جهاد دانشگاهی و سایر مراکز تحقیقاتی کسب شده، به همه افراد علاقهمند در این زمینه از جمله محققین، دانشجویان و پزشکان انتقال پیدا کند.

او با اشاره به تهدیدها و فرصت‌های ایجاد شده در پی پاندمی  کووید۱۹ گفت: برگزاری مجازی چنین رویدادهای علمی در قالب فضای مجازی یکی از این فرصت هاست که باعث تسهیل ارتباطات علمی گردیده  و این امکان را فراهم می‌کند  که در انتقال دانش،  و تعاملات علمی بهتر بتوانیم از این فضا بهره‌مند شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، حبیبی افزود: من در مدت پاندمی با محققانی که در مقوله کرونا فعالیت دارند جلسات زیادی داشته‌ام؛ از جمله از مرکز سرمسازی رازی بازدید کردم و آنجا شاهد زحمات محققان کشور برای رسیدن به واکسنی بودم که همه کارهای آن در داخل انجام شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با همتراز دانستن واکسن های تولید شده در ایران با بهترین واکسن‌های دنیا گفت: اگر محققان ما در تولید واکسن کرونا تمرکز کردند و به این فناوری دست پیدا کردند، در زمینه‌های دیگر مثل حوزه لیزر و فوتونیک هم میتوانیم دستاوردهای بسیار زیادی داشته باشیم و موجبات افتخار دیگر را برای کشورمان فراهم کنیم.

او با قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این رویداد علمی گفت: بر خود لازم می‌دانم از همه همکاران در برگزاری این برنامه زحمات زیادی کشیدند به ویژه از دکتر رزاقی که در بسط و گسترش دانش لیزر در کشور ما پیشتاز و همراه بوده‌اند، از دکتر سیدمهدی طبایی ریاست مرکز تحقیقات لیزر پزشکی جهاد دانشگاهی و سرکار خانم دکتر افشان شیرکوند صمیمانه تشکر میکنم.

کلید واژه ها: مدرسه لیزر دومین مدرسه بین‌المللی لیزر و فوتونیک زیست پزشکی


( ۱ )

نظر شما :